Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roman Kresta

Roman Kresta
foto: BPA/Petr Frýba

Kresta počtvrté vyhrál Rallye Český Krumlov a nadále vede MMČR

Favorizovaný Roman Kresta vyhrál počtvrté v kariéře Rallye Český Krumlov. Bývalý tovární jezdec Fordu si ve čtvrtém podniku mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích připsal třetí triumf za sebou a upevnil si vedení v seriálu. Druhé místo obsadil na jihu Čech Václav Pech, který jako jediný dokázal držet s Krestou krok.

3. 5. 2008 16:32 - 3. 5. 2008 18:27 Aktualizováno ČESKÝ KRUMLOV

Oba jezdce po páteční první etapě dělilo jen devět vteřin, pozdější vítěz však hned v úvodu sobotního programu vyhrál tři rychlostní zkoušky a náskok navýšil na 46 vteřin. Kresta nakonec Pecha, jenž obhajoval v Krumlově první místo z loňského roku, porazil o minutu.

"Po napínavém pátku nám dnes naštěstí všechno vyšlo na jedničku. Musím přiznat, že jsme měli velké štěstí. Hned v první dnešní zkoušce jsme byli mimo trať a jen taktak, že nám větev nerozbila chladič," popsal Kresta na svém webu jediný kritický moment na své cestě k vítězství. Pochvaloval si, že oproti pátku tentokrát dobře vybral pneumatiky. "To hrálo zásadní roli. Včera jsme se zmýlili, dnes bylo vše v naprostém pořádku," uvedl Kresta.

Vcelku spokojený byl nakonec i Pech. "První etapa byla povedená, dokázali jsme sekundovat Romanovi. Dnes ráno jsem na rozbahněné trati trochu zvolnil, Roman zabral a odjel nám. Pak už nemělo cenu ho stíhat, takže jsem zvolil jízdu na druhé místo," řekl Pech serveru ewrc.cz.

Třetí skončil Pavel Valoušek, který stejně jako Kresta a Pech řídil produkční mitsubishi. Zlínského pilota už od vítězství dělily více než dvě minuty. Pod stupni vítězů skončil Jaroslav Peták startující s peugeotem kategorie S2000, čtvrtou pozici mu uvolnil po havárii ve dvanácté rychlostní zkoušce ze čtrnácti Karel Trojan. V posledním testu zase připravila nehoda o páté místo Daniela Běhálka.

Dalším dílem MMČR bude Rallye Hustopeče, která se uskuteční 30. a 31. května.

Výsledky:

1. Kresta, Gross 1:47:35,2, 2. Pech, Uhel -1:00,7, 3. Valoušek, Hrůza (všichni Mitsubishi Lancer EVO IX) -2:13,0, 4. Peták, Benešová (Peugeot 207 S2000) -3:52,3, 5. Štajf, Černoch (Subaru Impreza Sti) -4:42,0, 6. Orsák, Vajík (Mitsubishi Lancer EVO IX) -5:20,4.

Průběžné pořadí (po 4 z 9 závodů):

1. Kresta 144, 2. Valoušek 114, 3. Pech 111, 4. Trojan (Mitsubishi Lancer EVO IX) 47, 5. Peták 45, 6. Orsák 40.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář